NC2EBDP24J | Panasonic
Relay, 2 Form C (NO/NC), 24 V (DC), 1600 Ω, 3 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, NC2EBDP24J
Order No.: 34G9036
EAN: 4099889409116
MPN:
NC2EBDP24J
NC2EBD-P-DC24V
Series: NC
NC2EBDP24J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC2EBDP24J, PANASONIC
Contact type 2 Form C (NO/NC)
switching current 3 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 1600 Ω
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V