AK10-190C-Y | Littelfuse
TVS diode, bidirectional, 190 V, Littelfuse AK10-190C-Y
Order No.: 74P2888
EAN: 4099891797539
MPN:
AK10-190C-Y
Series: AK10-Y
AK10-190C-Y Littelfuse TVS Diodes
56 pcs.
High power TVS diode, AK10-190C-Y, Littelfuse
Version bidirectional
Rated blocking voltage 190 V
Breakdown voltage 200 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Assembly THT
Capacity 3 nF