AK10-033C-Y | Littelfuse
TVS diode, bidirectional, 33 V, Littelfuse AK10-033C-Y
Order No.: 74P2872
EAN: 4099891797379
MPN:
AK10-033C-Y
Series: AK10-Y
AK10-033C-Y Littelfuse TVS Diodes
Subject to prior sale
56 pcs.
High power TVS diode, AK10-033C-Y, Littelfuse
Version bidirectional
Rated blocking voltage 33 V
Breakdown voltage 36 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Assembly THT
Capacity 20 nF