04661.75NR | Littelfuse
SMD fuse SMD 1206, 1.75 A, FF, 63 V (DC), 63 V (AC), 50 A breaking capacity, 04661.75NR
Order No.: 75P0524
EAN: 4099891873899
MPN:
04661.75NR
Series: 466
04661.75NR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
5000 pcs.
Fuse, 04661.75NR, LITTELFUSE
Enclosure SMD
Rated current 1.75 A
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 63 V
Rated voltage (AC) 63 V
Breaking capacity 50 A
Length 3.18 mm
Width 1.52 mm
Height 0.58 mm