046602.5NR | Littelfuse
SMD fuse SMD 1206, 2.5 A, FF, 32 V (DC), 32 V (AC), 50 A breaking capacity, 046602.5NR
Order No.: 75P0520
EAN: 4099891873851
MPN:
046602.5NR
Series: 466
046602.5NR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
5000 pcs.
Fuse, 046602.5NR, LITTELFUSE
Enclosure SMD
Rated current 2.5 A
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 32 V
Rated voltage (AC) 32 V
Breaking capacity 50 A
Length 3.18 mm
Width 1.52 mm
Height 0.58 mm