0466.750NR | Littelfuse
SMD fuse SMD 1206, 750 mA, FF, 63 V (DC), 63 V (AC), 50 A breaking capacity, 0466.750NR
Order No.: 75P0506
EAN: 4099891873714
MPN:
0466.750NR
Series: 466
0466.750NR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
5000 pcs.
Fuse, 0466.750NR, LITTELFUSE
Enclosure SMD
Rated current 750 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 63 V
Rated voltage (AC) 63 V
Breaking capacity 50 A
Length 3.18 mm
Width 1.52 mm
Height 0.58 mm