0466.200NR | Littelfuse
SMD fuse SMD 1206, 200 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0466.200NR
Order No.: 75P0498
EAN: 4099891873639
MPN:
0466.200NR
Series: 466
0466.200NR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 10 Weeks
5000 pcs.
Fuse, 0466.200NR, LITTELFUSE
Enclosure SMD
Rated current 200 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 3.18 mm
Width 1.52 mm
Height 0.58 mm