PISTHV-681M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 680 µH, 0.8 A, PISTHV-681M-04
Order No.: 87D0643
MPN:
PISTHV-681M-04
Series: PISTHV
PISTHV-681M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISTHV-681M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 680 µH
DC current 0.8 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.77 Ω
Saturation current 1.4 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 8 mm