PISA4720-561M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4720, 560 µH, 0.54 A, PISA4720-561M-04
Order No.: 79D5423
MPN:
PISA4720-561M-04
Series: PISA4720
PISA4720-561M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4720-561M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 560 µH
DC current 0.54 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 860 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4720
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 6.2 mm