PISA4720-391M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4720, 390 µH, 0.65 A, PISA4720-391M-04
Order No.: 79D5429
MPN:
PISA4720-391M-04
Series: PISA4720
PISA4720-391M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4720-391M-04, Fastron
Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 390 µH
DC current 0.65 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 690 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4720
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 6.2 mm