PISA4720-360M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4720, 36 µH, 2 A, PISA4720-360M-04
Order No.: 79D5431
MPN:
PISA4720-360M-04
Series: PISA4720
PISA4720-360M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4720-360M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 36 µH
DC current 2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 61 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4720
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 6.2 mm