PISA4720-100M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4720, 10 µH, 4 A, PISA4720-100M-04
Order No.: 79D5447
EAN: 4099891560775
MPN:
PISA4720-100M-04
Series: PISA4720
PISA4720-100M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 300 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4720-100M-04, Fastron
Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 10 µH
DC current 4 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 25 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4720
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 6.2 mm