PISA4720-101M-04 | Fastron
Power choke, SMD 4720, 100 µH, 1.3 A, PISA4720-101M-04
Order No.: 79D5446
EAN: 4099891560768
MPN:
PISA4720-101M-04
Series: PISA4720
PISA4720-101M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 400 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA4720-101M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 100 µH
DC current 1.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 160 mΩ
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 4720
Length 12.3 mm
Width 12.3 mm
Height 6.2 mm