77A-121M-01 | Fastron
Suppressor choke, axial, 120 µH, 2 A, 77A-121M-01
Order No.: 87D0901
MPN:
77A-121M-01
Series: 77A
77A-121M-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Interference suppression coil, 77A-121M-01, Fastron
Suppression Coil, Single layer Model with Insulation Foil is suitable for Application in “Power Line”, rated voltage 230V AC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 120 µH
DC current 2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.36 Ω
Design axial
Length 26 mm