77A-562M-00 | Fastron
Suppressor choke, axial, 5600 µH, 0.36 A, 77A-562M-00
Order No.: 87D0885
MPN:
77A-562M-00
Series: 77A
77A-562M-00 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
Interference suppression coil, 77A-562M-00, Fastron
Suppression Coil, Single layer Model with Insulation Foil is suitable for Application in “Power Line”, rated voltage 230V AC.
Product type suppressor choke
Inductance 5600 µH
DC current 0.36 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 9.6 Ω
Design axial
Length 26 mm