77A-472M-01 | Fastron
Suppressor choke, axial, 4700 µH, 0.36 A, 77A-472M-01
Order No.: 87D0888
MPN:
77A-472M-01
Series: 77A
77A-472M-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 450 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Interference suppression coil, 77A-472M-01, Fastron
Suppression Coil, Single layer Model with Insulation Foil is suitable for Application in “Power Line”, rated voltage 230V AC.
Product type suppressor choke
Inductance 4700 µH
DC current 0.36 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 6.8 Ω
Design axial
Length 26 mm