6RCC-300M-00 | Fastron
Rod core choke, 30 µH, 2 A, 6RCC-300M-00
Order No.: 74D3990
MPN:
6RCC-300M-00
Series: 6RCC
6RCC-300M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
6RCC-300M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 22 Weeks
100 pcs.
500 pcs.
Filter Property Value
Product type rod core choke
Inductance 30 µH
DC current 2 A
DC resistance 46 mΩ