6RCC-150M-00 | Fastron
Rod core choke, 15 µH, 2 A, 6RCC-150M-00
Order No.: 74D3986
MPN:
6RCC-150M-00
Series: 6RCC
6RCC-150M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
6RCC-150M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 300 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Rod core chokes, type Fastron ..RCC.
Type 6RCC.
Measuring frequency (up to 6
Technical specifications
Filter Property Value
Product type rod core choke
Inductance 15 µH
DC current 2 A
DC resistance 30 mΩ