6RCC-100M-00 | Fastron
Suppressor choke, horizontal, 10 µH, 5 A, 6RCC-100M-00
Order No.: 74D3984
EAN: 4099889011388
MPN:
6RCC-100M-00
Series: 6RCC
6RCC-100M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
6RCC-100M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 549 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Rod core chokes, type Fastron .RCC.
Type 6RCC.
Measuring frequency (up to 6
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 10 µH
DC current 5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 13 mΩ
Saturation current 14 A
Measuring frequency 100 kHz
Design horizontal
Length 25 mm