6RCC-4R0M-00 | Fastron
Suppressor choke, horizontal, 4 µH, 10 A, 6RCC-4R0M-00
Order No.: 74D3980
EAN: 4099889011364
MPN:
6RCC-4R0M-00
Series: 6RCC
6RCC-4R0M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
6RCC-4R0M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,900 pcs. - if ordered today
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 4 µH
DC current 10 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 5 mΩ
Saturation current 19 A
Measuring frequency 1 MHz
Design horizontal
Length 25 mm