07P/F-681K-50 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 250 mA, 07P/F-681K-50
Order No.: 87D0457
MPN:
07P/F-681K-50
Series: 07P/F
07P/F-681K-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P/F-681K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 3.1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 10.5 mm