07P/F-392K-51 | Fastron
Choke, radial, 3900 µH, 100 mA, 07P/F-392K-51
Order No.: 87D0466
MPN:
07P/F-392K-51
Series: 07P/F
07P/F-392K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P/F-392K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 3900 µH
DC current 100 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 12 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 10.5 mm