07P/F-562K-51 | Fastron
Choke, radial, 5600 µH, 80 mA, 07P/F-562K-51
Order No.: 87D0458
MPN:
07P/F-562K-51
Series: 07P/F
07P/F-562K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P/F-562K-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 15 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 10.5 mm