07P/F-562J-51 | Fastron
Choke, radial, 5600 µH, 80 mA, 07P/F-562J-51
Order No.: 87D0460
MPN:
07P/F-562J-51
Series: 07P/F
07P/F-562J-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P/F-562J-51, Fastron
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 15 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 100
Design radial
Height 10.5 mm