P6SMBJ78CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 78 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ78CA
Order No.: 09S2733
EAN: 4099879061324
MPN:
P6SMBJ78CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ78CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 78 V
Breakdown voltage 86.7 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C