P6SMBJ7.5CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 7.5 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ7.5CA
Order No.: 09S2721
EAN: 4099879061201
MPN:
P6SMBJ7.5CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ7.5CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 7.5 V
Breakdown voltage 8.3 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C