MOV-20D431K | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 430 V, 6500 A, 350 V (DC), 275 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 190 J, MOV-20D431K
Order No.: 07E5097
EAN: 4099879986245
MPN:
MOV-20D431K
Series: MOV-20
MOV-20D431K Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6000 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-20D431K, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 190 J
Grid 20 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C