MOV-20D911K | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 910 V, 6500 A, 745 V (DC), 550 V (AC), ±10 %, 282 J, MOV-20D911K
Order No.: 07E5123
EAN: 4099879986368
MPN:
MOV-20D911K
Series: MOV-20
MOV-20D911K Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6000 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-20D911K, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 910 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 745 V
Rated voltage (AC) 550 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 282 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C