MOV-20D471KTR | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 470 V, 6500 A, 385 V (DC), 300 V (AC), ±10 %, 220 J, MOV-20D471KTR
Order No.: 07E5102
EAN: 4099879986283
MPN:
MOV-20D471KTR
Series: MOV-20
MOV-20D471KTR Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 235 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide varistor, MOV-20D471KTR, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 470 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 385 V
Rated voltage (AC) 300 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 220 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C