PR02000201201JA100 | Vishay
Metal film resistor, 1.2 kΩ, 2 W, ±5 %, PR02000201201JA100
Order No.: 31E444
EAN: 4099879681157
MPN:
PR02000201201JA100
Series: PR02
PR02000201201JA100 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 10 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
Subject to prior sale
Metal Film Resistor, PR02000201201JA100, Vishay
Metal Film Resistor, 1.2 kΩ, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 1.2 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 3.9 mm
Length 10 mm