PR02000203302JA100 | Vishay
Metal film resistor, 33 kΩ, 2 W, ±5 %, PR02000203302JA100
Order No.: 31E461
EAN: 4099879681324
MPN:
PR02000203302JA100
Series: PR02
PR02000203302JA100 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 9 pcs.
Next delivery: 1,000 pcs. on 2026-06-22
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
Subject to prior sale
Metal Film Resistor, PR02000203302JA100, Vishay
Metal Film Resistor, 33 kΩ, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 33 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 3.9 mm
Length 10 mm