PR02000201102JA100 | Vishay
Metal film resistor, 11 kΩ, 2 W, ±5 %, PR02000201102JA100
Order No.: 04E6461
EAN: 4099879662125
MPN:
PR02000201102JA100
Series: PR02
PR02000201102JA100 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 17 Weeks
1000 pcs.
Metal Film Resistor, PR02000201102JA100, Vishay
Metal Film Resistor, 11 kΩ, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 11 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 3.9 mm
Length 10 mm