PR02000204701JA100 | Vishay
Metal film resistor, 4.7 kΩ, 2 W, ±5 %, PR02000204701JA100
Order No.: 31E451
EAN: 4099879681225
MPN:
PR02000204701JA100
Series: PR02
PR02000204701JA100 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 345 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal Film Resistor, PR02000204701JA100, Vishay
Metal Film Resistor, 4.7 kΩ, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 4.7 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±250 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
diameter 3.9 mm
Length 10 mm