B72220S2321K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 510 V, 10000 A, 420 V (DC), 320 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 273 J, B72220S2321K101
Order No.: 82E4596
EAN: 4099879989796
MPN:
B72220S2321K101
Series: B72220
B72220S2321K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 1
B72220S2321K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
3000 pcs.
Metal oxide varistors (VDRs), type TDK/Epcos E2 B722..K101.
Advance D series for demanding pulse energy applications
Design radial
Varistor Voltage Type 510 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 420 V
Rated voltage (AC) 320 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 273 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C