B72220S0461K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 750 V, 8000 A, 615 V (DC), 460 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 195 J, B72220S0461K101
Order No.: 82E2410
EAN: 4099879988867
MPN:
B72220S0461K101
B72220S461K101
Series: B72220
B72220S0461K101 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 860 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
200 pcs.
400 pcs.
800 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide varistors (VDRs), type TDK/Epcos S20 B72220..K101.
Disk version
Design radial
Varistor Voltage Type 750 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 8000 A
Rated voltage (DC) 615 V
Rated voltage (AC) 460 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 195 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C