3RH2131-1AU60 | Siemens
Auxiliary contactor, 4 pole, 10 A, 3 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), coil 277 VAC, screw connection, 3RH2131-1AU60
Order No.: 27H3056
EAN: 4047621062372
MPN:
3RH2131-1AU60
3RH21311AU60
3RH2131-1AU60 Siemens Contactors
1 pcs.
Contactor relay, 3 NO+1 NC 277 V AC, 60 Hz Size S00, screw terminal Auxiliary contactor SIRIUS 3RH2 for switching the control signals in the control circuit.
Pin number 4 pole
Rated current 10 A
Control Voltage 277 VAC