3RH2131-1AR60 | Siemens
Auxiliary contactor, 4 pole, 10 A, 3 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), coil 400-440 VAC, screw connection, 3RH2131-1AR60
Order No.: 27H3054
EAN: 4011209867116
MPN:
3RH2131-1AR60
3RH21311AR60
3RH2131-1AR60 Siemens Contactors
1 pcs.
Contactor relay, 3 NO + 1 NC, 400 V AC, 50 / 60 Hz, 440 V AC, 60 Hz, Size S00, screw terminal Auxiliary contactor SIRIUS 3RH2 for switching the control signals in the control circuit.
Pin number 4 pole
Rated current 10 A