DS1-40-0004 | SCHURTER
Storage choke, radial, 0.1 mH, DS1-40-0004
Order No.: 59P9041
EAN: 4099889003857
MPN:
DS1-40-0004
Series: DS
DS1-40-0004 SCHURTER Fixed Inductors
70 pcs.
Storage choke, DS1-40-0004, SCHURTER
Product type storage choke
Inductance 0.1 mH
Tolerance ±15 %
DC resistance 26 mΩ
Design radial
Length 40 mm
Width 40 mm
Height 20 mm