DS1-40-0002 | SCHURTER
Storage choke, radial, 0.5 mH, DS1-40-0002
Order No.: 59P9039
EAN: 4099889003833
MPN:
DS1-40-0002
Series: DS
DS1-40-0002 SCHURTER Fixed Inductors
70 pcs.
Storage choke, DS1-40-0002, SCHURTER
Product type storage choke
Inductance 0.5 mH
Tolerance ±15 %
DC resistance 90 mΩ
Design radial
Length 40 mm
Width 40 mm
Height 20 mm