DS1-40-0003 | SCHURTER
Storage choke, radial, 0.2 mH, DS1-40-0003
Order No.: 59P9040
EAN: 4099889003840
MPN:
DS1-40-0003
Series: DS
DS1-40-0003 SCHURTER Fixed Inductors
Subject to prior sale
70 pcs.
Storage choke, DS1-40-0003, SCHURTER
Product type storage choke
Inductance 0.2 mH
Tolerance ±15 %
DC resistance 55 mΩ
Design radial
Length 40 mm
Width 40 mm
Height 20 mm