DS1-30-0002 | SCHURTER
Storage choke, radial, 0.3 mH, DS1-30-0002
Order No.: 59P9035
EAN: 4099889003796
MPN:
DS1-30-0002
Series: DS
DS1-30-0002 SCHURTER Fixed Inductors
1 pcs.
Storage choke, DS1-30-0002, SCHURTER
Product type storage choke
Inductance 0.3 mH
Tolerance ±15 %
DC resistance 140 mΩ
Design radial
Length 30 mm
Width 30 mm
Height 15 mm