DKFP-B21B-D527 | SCHURTER
Suppressor choke, 27 mH, 0.5 A, DKFP-B21B-D527
Order No.: 59P8860
EAN: 4099889002256
MPN:
DKFP-B21B-D527
Series: DKFP
DKFP-B21B-D527 SCHURTER Fixed Inductors
1 pcs.
Fixed inductor, DKFP-B21B-D527, SCHURTER
Product type suppressor choke
Inductance 27 mH
DC current 0.5 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 841 mΩ
Length 19 mm
Width 13 mm
Height 21 mm