VW3A46174 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 369 A for frequency converter, VW3A46174
Order No.: 06N0894
EAN: 3606480652721
MPN:
VW3A46174
Series: ALTIVAR 71
VW3A46174 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46174, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 369 A
Width 420 mm
Height 900 mm
Depth 510 mm