VW3A46165 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 50 A for frequency converter, VW3A46165
Order No.: 06N0905
EAN: 3606480652639
MPN:
VW3A46165
Series: ALTIVAR 71
VW3A46165 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46165, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 50 A
Width 330 mm
Height 594 mm
Depth 242 mm