ATV320U75N4W | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 7.5 kW, 400 V, 17 A, ATV320U75N4W
Order No.: 06N0330
EAN: 3606489548551
MPN:
ATV320U75N4W
ATV320U75N4W Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV320U75N4W, Schneider Electric
Altivar Machine ATV320 range is an offer of variable speed drives designed for Original Equipment Manufacturers (OEMs). This ATV320 drive can feed 3-phase synchronous and asynchronous motors. It works at a rated power up to 7.5kW, and a rated voltage from 380V to 500V. Altivar high IP offers washable drives for harsh environments, if users want to clean the dust and chemical pollution outside of drives.
Version frequency converter
Power 7.5 kW
Number of phases 3
Rated voltage 400 V
Output current 17 A
Width 320 mm
Height 521 mm
Depth 300 mm