NSYCVF85M48DPF | Schneider Electric
Fan, 48 V, 150 x 170 x 62 mm, 83 m³/h, 49 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF85M48DPF
Order No.: 04P0410
EAN: 3606480151231
MPN:
NSYCVF85M48DPF
Series: Climasys CV
NSYCVF85M48DPF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF85M48DPF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, provides an airflow of 85m³/h, operates on 48V DC, and includes an outlet grille along with a G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 48 V
Width 150 mm
Height 170 mm
Depth 62 mm