NSYCVF85M24DPF | Schneider Electric
Fan, 24 V, 150 x 170 x 62 mm, 85 m³/h, 49 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF85M24DPF
Order No.: 04P0408
EAN: 3606480151224
MPN:
NSYCVF85M24DPF
Series: Climasys CV
NSYCVF85M24DPF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF85M24DPF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 85m³/h, operates on 24V DC and includes an outlet grille and G2 filter.
Features
  • Made of injected thermoplastic (ASA PC) for a reliable and efficient cooling system compliant to UL 94 V-0
  • Comes with a filter, outlet grille, and protective grilles
  • Features an anti-insect filter for added convenience
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 24 V
Width 150 mm
Height 170 mm
Depth 62 mm