NSYCVF300M48DPF | Schneider Electric
Fan, 48 V, 248 x 268 x 103.4 mm, 300 m³/h, 56 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF300M48DPF
Order No.: 04P0383
EAN: 3606480151316
MPN:
NSYCVF300M48DPF
Series: Climasys CV
NSYCVF300M48DPF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF300M48DPF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 300m³/h, operates on 48V DC and includes an outlet grille and G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 48 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 103.4 mm