NSYCVF300M24DPF | Schneider Electric
Fan, 24 V, 248 x 268 x 103.4 mm, 262 m³/h, 56 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF300M24DPF
Order No.: 04P0381
EAN: 3606480151309
MPN:
NSYCVF300M24DPF
Series: Climasys CV
NSYCVF300M24DPF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF300M24DPF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 300 m³/h, operates on 24V DC and includes an outlet grille and G2 filter.
Features
  • Efficiently cools with a power range of 13 W
  • Made of durable injected thermoplastic (ASA PC)
  • Comes with a filter, outlet grille, and protective grilles for safety
  • Provides a free flow rate of 262 m3/h
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 24 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 103.4 mm