NSYCVF300M230PF | Schneider Electric
Fan, 230 V, 248 x 268 x 116 mm, 300 m³/h, 56 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF300M230PF
Order No.: 04P0380
EAN: 3606480151286
MPN:
NSYCVF300M230PF
Series: Climasys CV
NSYCVF300M230PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 7 Weeks
1 pcs.
Fan, NSYCVF300M230PF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 300m³/h, operates at 230V and includes an outlet grille and G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 116 mm